Darmowe fonty szeryfowe z polskimi znakami – do pobrania.

Pomyśleliśmy, że może chcesz odświeżyć swoją bibliotekę fontów, nie wydając przy tym ani złotówki, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poniższe zestawienie. Znajdziesz w nim bezpłatne, a przy tym atrakcyjne , szeryfowe czcionki, które nadadzą nowego charakteru Twoim projektom. Co więcej, wszystkie z nich zawierają polskie znaki. W kolejnych artykułach wybierzemy dla Ciebie jeszcze fonty bezszeryfowe oraz ozdobne, w których znajdziesz pisanki oraz bardziej egzotyczne kroje. Zatem, w niniejszym artykule znajdziesz kroje czcionek z szeryfami.

A jeżeli Twoim zmartwieniem jest identyfikacja czcionki, dostępnej w internetach, to możesz skorzystać z całkiem sprytnego rozszerzenia przeglądarki, jakim jest Fonts Ninja (dostępne dla Chrome, Firefox i Safari).

Natomiast, jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak pracuje projektant – typograf, czym się inspiruje i jak obszerna jest wiedza takiego twórcy – polecam obejrzeć odcinek drugiej serii Abstrakt Sztuka Designu, dotyczący liternika Jonathana Hoeflera. Serial dostępny jest na platformie Netflix

Te i inne kroje czcionek możesz zastosować do zaprojektowania produktów z naszej oferty, takich jak: wizytówki, ulotki, czy plakaty, które zamówisz u nas w rewelacyjnie niskich, agencyjnych cenach.

W naszym subiektywnym zestawieniu, staraliśmy się wybrać kroje, które możesz wykorzystać w materiałach drukowanych, jak i tych internetowych. Zatem – wybieraj, pobieraj, kontrastuj i ciesz się różnorodnością. Zdecydowana większość fontów opiera się o licencję OFL, którą mimo wszystko warto przejrzeć przed wykorzystaniem danej czcionki.

A na koniec tej części artykułu, ZRÓB TEST, który wyłowiliśmy dla Ciebie z czeluści Internetu i sprawdź, JAKIM FONTEM JESTEŚ!

Razem
2
Udostępnienia