Gdzie szukać inspiracji, gdy weny brak?

Zajrzyj do atelier 12 topowych ilustratorów z całego świata i poczuj przypływ kreatywności.

EJKO OJALA

Estoński ilustrator, grafik, którego prace można oglądać w sieci, a tworzy je… z papieru. W swoich ilustracjach skupia się formach, grze światła i cieni. Stawia na dobrze przemyślany minimalizm, który okrasza lekkim i wyrafinowanym humorem.

Więcej prac artysty znajdziesz TUTAJ

ANNA LEPESHKINA

Anna z Petersburga przenosi odbiorców swoich prac w świat gier a motywami paladynów, smoków, łuczników, ale też wizji rodem z Alicji w Krainie Czarów. Nawet jeśli nie jest to Twój klimat, to ilość detali i kolorystyka robi wrażenie.

Więcej prac artystki znajdziesz TUTAJ

OLA NIEPSUJ

Nasza rodzima autorka, jedna z najzdolniejszych graficzek i ilustratorek, wielokrotnie nagradzana. Jej prace publikowane były w prestiżowych polskich i zagranicznych magazynach. Współpracowała z różnymi markami, np. szwajcarskim festiwalem literackim Babel, nowojorskim festiwalem teatralnym Unergroundzero i portugalskim Guimarães Jazz Festival, rysowała też dla marek takich jak Nike, Converse, Braun, Apple Polska.

Jej prace można oglądać na FACEBOOK

ROGER OLMOS

Ten urodzony w Barcelonie ilustrator, współpracuje głównie z wydawnictwami dla dzieci. Wielokrotnie nagradzany, autor wystaw w różnych europejskich krajach, z pewnością zasługuje na chwilę Twojej uwagi.

Więcej znajdziesz TUTAJ

PETER TARKA

Mieszka i pracuje w Londynie. Tam tworzy wciągające, pastelowe, obłędnie inspirujące i przyjemne dla oka ilustracje. Lista firm, z którymi współpracował jest bardzo długa, wypada tego twórcę po prostu znać.

Więcej prac artysty znajdziesz TUTAJ

MARIORIE POURCHET

Urodzona we Francji artystka najchętniej pracuje farbą akrylową, tuszem i długopisem – również w połączeniu z kolażami, lnianymi nadrukami czy monotypiami – tworzy światy marzycielskie, czasem zabarwione pewną nostalgią lub próbując połączyć codzienność ze zdumieniem.

Prace artystki znajdziesz TUTAJ

BOHDAN BUTENKO

Niedawno zmarły wybitny polski grafik i ilustrator, bawił i zachwycał pokolenia. Autor komiksów i książek, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii do  Kabaretu Starszych Panów. Twórca przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara.

Po więcej prac zapraszamy TUTAJ

ANDREAS PREIS

Mieszkający w Berlinie Preis bawi się kolorem i formą. Jego prace przypominają totemy, witraże. Tworzy ilustrację, murale, projektuje na zlecenie większych i mniejszych firm.

Więcej prac znajdziesz TUTAJ

DIEGO ANDRADE

Kreatywny i wszechstronny twórca podejmuje w swoich pracach tematy metafizyczne. Na jego ilustracjach dominuje symbolika i potęga natury.

Jeśli chcesz lepiej poznać twórczość tego artysty, zapraszamy TUTAJ

FILIP DUNSKY

Rosyjski artysta, który wypracował swój niepowtarzalny styl. Współpracuje z różnymi markami, tworzy swoje postacie, w jego pracach dominują ciepłe kolory.

Więcej TUTAJ

MATTIAS ADOLFSSON

Artysta pochodzący ze Szwecji. Sam o sobie mówi, że pracował nad wszystkim: od gier komputerowych do książek dla dzieci. Ten niezwykle płodny artysta może pochwalić się dużym dorobkiem.

Prace Adolfssona znajdziesz TUTAJ

JAMES ROPER

Mieszkający w Manchesterze w UK Roper czerpie inspirację z różnorodnych źródeł, od japońskiej animacji, rzeźby barokowej i filmu, po psychodelię, sztuki walki i modę haute couture. Niepowtarzalny styl wizualny Ropera wynika z jego umiejętnego przeplatania się sprzecznych ze sobą elementów.

Prace artysty znajdziesz TUTAJ

Razem
112
Udostępnienia
Podobne Artykuły