Szara eminencja wśród produktów

Na wielką trójką produktową, top of the top wszystkich drukarnianych zamówień, składają się zawsze: wizytówki, ulotki, plakaty. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim cenie. Każdy po zarejestrowaniu nowej firmy, zaraz po zamówieniu pieczątki, zleca projekt i wydruk wizytówek. Później w ramach promocji usług/produktów, pierwszym wyborem staje się ulotka – A5, cięta, dwustronna, kreda mat/błysk. Ta ulotna ulotka…cudna, kreatywna, pierwsza, najlepsza… I o ile nie jest to menu restauracji, czy cennik beauty zabiegów, owa ulotka, po odegraniu swojej krótkiej, ulotnej roli, kończy żywot. Dobrze, jeśli dotrze na skup makulatury lub do odpowiedniego pojemnika na odpady, wówczas jej koniec oznaczał będzie początek innej drogi, w duchu #zerowaste. Z czasem, wśród nośników reklamowych pojawia się też plakat, który przy odrobinie szczęścia, służył będzie nieco dłużej. Ale czy można wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez dokumentów? Nie. Skoro są dokumenty, to rzecz jasna, dokumenty owe należy regularnie porządkować. Przydatne wówczas okazują się: koszulki, segregatory, pojemniki, clipboardy i na przykład…teczki. Otóż teczki, traktowane przez wiele firm wyłącznie użytkowo, zamawiane są często w sklepach z materiałami biurowymi. Aby jednak przekonać kogoś do przeznaczenia większego budżetu na indywidualnie drukowane teczki, należałoby odkryć przed nim pełnię możliwości owego produktu.

TECZKI OFERTOWE – PLUSY

  1. Użyteczność – wspomnieliśmy wcześniej o tym, że mieszczą dokumenty, które zazwyczaj produkowane są w formacie max A4. Niestety, nie ma firm wolnych od biurokracji.
  2. Duża powierzchnia reklamowa – można zaprojektować: przód, tył, środek, skrzydełka – jednym słowem, duże pole do projektowego popisu.
  3. Cena – ceny różnią się w zależności od przybajerowania produktu. Najbardziej korzystna cenowo będzie teczka z grupy tych ekonomicznych. Własne wykrojniki, wymyślne uszlachetnienia, kartony barwione w masie spowodują drastyczny wzrost kosztów jednostkowych. Ale generalnie, teczki w wersjach ekonomicznych, czy nawet standardowych, nie należą do produktów drogich.
  4. Długa żywotność – to jest “najbardziej dodatni plus” jeśli chodzi o zalety teczek. Teczki ofertowe potrafią żyć bardzo długo. Doskonale też podróżują pomiędzy firmami.
  5. Brak sezonowości – przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na teczki.
  6. Ekspozycja wizytówki – to też ważne, szczególnie, jeśli owa teczka służy przede wszystkim za opakowanie materiałów handlowych/reklamowych.
  7. Dostępność – można zamówić je online.
  8. Trwałość – duża odporność na zniszczenia, ze względu na materiały, z których jest wyprodukowana.
  9. Ciekawy kształt – w przypadku zleceń bardziej wyrafinowanych, można pokusić się o zamówienie indywidualnego wykrojnika. Niestety, rozwiązanie to będzie wiązało się z szeregiem niedogodności, jakimi są np. ryzyko popełnienia błędu przy projektowaniu np. nowego sposobu zamykania teczki, czy też odpowiednio wyższe koszty. Dobrą wiadomością jest to, że często koszt wykrojnika jest jednorazowy.
  10. Są branże, które muszą zamawiać teczki, a wśród nich: kancelarie notarialne, agencje ubezpieczeniowe, czy oczywiście urzędy.

TECZKI OFERTOWE – MINUSY

  1. Długa żywotność – paradoksalnie, dla niektórych może być to kłopot, jeśli zmieni się adres siedziby, czy numer telefonu. W przypadku wydrukowanego nakładu, problem można rozwiązać przez dodanie naklejki z nowymi danymi, która zamaskuje te nieaktualne. Natomiast, jeśli teczka “poszła w świat”, to pozostaje liczyć na spryt klienta, chcącego się z nami skontaktować.
  2. Projekt – wymaga on doświadczonego grafika. Jest to praca z produktem składanym, potrzeba wyobraźni, żeby wszystko się ładnie złożyło bez zasłaniania projektu.
  3. Wykrojnik – wyłącznie, jeżeli potrzebujemy skorzystać z takiego, którego drukarnia nie ma na stanie. Często jednak, drukarnie z dłuższym stażem, dysponują różnymi wykrojnikami, których nie pokazują w ofercie standardowej.

Podsumowując, teczki ofertowe są doskonałym produktem poligraficznym, ponieważ łączą w sobie funkcje marketingowe i użytkowe. Każda firma zamawia teczki, tylko nie każda decyduje się na teczki z własnym projektem. Według nas, kluczem do pozyskania większej ilości zleceń na teczki jest rzeczowa, niepozbawiona argumentów rozmowa z potencjalnym klientem, przekazanie pewnej estetycznej wizji gotowego produktu oraz wyszukanie branż, które korzystają lub powinny Twoim zdaniem korzystać z teczek ofertowych.

Teczki ofertowe znajdziesz również w PrintUp, w podziale na kategorie: ekonomiczne, standardowe oraz premium. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego produktu w sklepie – wyślij zapytanie na adres wyceny@printup.pl

Razem
0
Udostępnienia
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne Artykuły